Aktuality

V SDA se pořád něco děje, někdy je až příliš těžké všechno usledovat. Proto je tady rubrika Aktuality, kde najdete vždycky všechno důležité i nedůležité přehledně uspořádané - jednotlivé příspěvky jsou řazeny chronologicky sestupně (tedy nejnovější aktuality první). Sledujte tuto stránku pravidelně a budete v obraze!

Pro zachycení dlouhodobého dění v SDA jsou v této rubrice příspěvky ponechány velice dlouho, i když už možná dávno nejsou aktuální. To aby někdo - na tento web nově příchozí - mohl být taky v obraze ... Aby se však tyto zprávy nepletly mezi skutečně aktuální, jsou od nich oddělené vodorovnou čarou.


Všechno klape: loňský 1. máj v kronice!

Jak řečeno jest. Máte-li už zase zimy po krk, těšíte se na léto, teplo, kraťasy ... pak neváhejte nalistovat v naší kronice historii tohoto neobyčejného dne, který jsme strávili při tradičním pochodu tentokrát krajem sladkého Koziny. Že už je možná načase plánovat, kam vyrazíme letos? Jo, ale nejdřív se přece jen mrkněte, jaké to bylo loni.

Uděláme akcí šest v roce 2006!

Tímto absolutním rýmem by se dalo popsat dost odvážné předsevzetí do nastávajícího nového roku. Co by se stalo, kdybychom to zvládli? Čtete-li pozorně internetovou kroniku, snadno odhalíte, že tím bychom neodvratně nastartovali novou éru vzestupu SDA co do frekvence akcí podle přesně definované číselné posloupnosti ... Někdy na podzim roku 2015 by pak došlo k překonání zdánlivě nepřekonatelného rekordu z l. p. 2003. To za to stojí, ne? No a kromě toho tohle předsevzetí přinese i všestranné potěšení: kdo se zúčastnil akce Boletice, ví, že akce SDA se pořád zlepšují a společně strávený čas rozhodně stojí za to ...

Boletice na stránkách

Doba od konce akce do umístění zápisu v internetové kronice tentokrát mohla být dost krátká, neboť všichni čtyři přispívající dodali své zápisy do 14 dnů, kdybych to ovšem tentokrát zase pořádně nezdržel já. Ále nechme ty věčné stesky, na kvalitě to zápisu rozhodně neubralo, a tak neváhejte, nalistujte příslušnou stránku v naší kronice a pusťte se do napínavého a vtipného čtení. Za všechny ostatní děkuji přispěvatelům a pak taky sobě, že už je to konečně hotové :-)


Zdraví zpátky z Pootaví

Druhá akce SDA v této sezóně, poněkud drsná jarní voda, je úspěšně za námi. Kromě ukrutné zimy to nemělo chybu, o čemž si už brzy uděláte obrázek pročtením zápisu Zkouška zdraví v Pootaví - pozor, tentokrát hned od dvou (!) autorů - Marťana a Burizona. Navíc, pokud byste řekli, že se toho na divočejší řece asi moc nenafotí, tak vás příjemně překvapím: fotky jsou, nadto jsou skvělé a vůbec jich není málo! Těšte se na zápis ...

Zápis z České Kanady konečně na webu

Jako už obvykle to trvalo dost dlouho, ale zápis z České Kanady je konečně na webu. Řekl bych, že stojí za vidění - kromě akčního fota a líčení zimních útrap je tam k mání i skoro filozofická úvaha nad duchem SDA ... No nepodívejte se. To byla ale letos zima, co, když vidíte ta kvanta sněhu na fotkách ...

První akce SDA '05 už příští týden!

Tak už je to tady, první akce v roce 2005 se uskuteční už příští týden. Tematika pochopitelně úzce souvisí s aktuální sněhovou situací na našich horách ... Prostě pojedem na Šumavu, budem tábořit, snad vyzkoušíme i sněžnice a leccos dalšího. Více na stránce Co se chystá.

Po Jeskyňkách III tradiční lednová přestávka, ale přece se něco děje

Jako už tradičně v lednu moc akcí nepořádáme. Lépe řečeno žádnou. Můžeme hledat různé důvody - sníh na zimní akce napadne obvykle až tak v únoru, voda za nic nestojí, protože břehy řek nejsou krásně zelené, jak to máme rádi ... to samé platí o jízdách na kole ... ale to by nám koneckonců nevadilo. Pravý důvod je ten, že se potřebujeme trošku zotavit z hektické podzimní sezóny, splnit své pracovně-studijní povinnosti a vrhnout se po hlavě do sezóny jarní, která bude ještě zuřivější!

Letos se ale přece jenom přichystala novinka. Na poslední podzimní akci - Jeskyňkách III - vyplynula nutnost zamyslet se nad celým systémem SDA, jak je to s naším VFT, účastí na akcích a tak dále ... proběhla diskuse v konferenci a o Vánocích si členové SDA našli čas na společnou schůzku. A řešení se našlo - časy se mění, už je nás v SDA dost, a tak se po skoro třech letech existence našeho sdružení můžeme vrátit k původním - tehdy nereálným - plánům. Hlavní myšlenka, a od nynějška uplatňované pravidlo, že na určité akce mohou jet jenom členové SDA, tedy ti, kteří mají celý VFT splněný. Kromě toho budeme samozřejmě jezdit i na akce jiné, veřejné, kam může úplně kdokoli ...

Jarní sezóna tedy může být pestřejší než kdykoli předtím. Záleží jen na nás, jak tento potenciál využijeme :-) Ahóóój!

Ze Šumavy všichni zdrávi, Jeskyňky zas před námi

Není to ani týden, co jsme se vrátili z v mnoha ohledech mimořádné akce Pohádkové Pošumaví. Prozradím jenom, že jsme všichni přežili (ačkoliv nějaké nachlazení tu bylo, slogan v nadpise je tedy poněkud nepravdivý), zbytek viz. jistě skvělý zápis dua Burizon - Jestřáb, který se co nevidět na SDAwebu objeví.

No a další akce "za dveřmi" je již třetí pokračování Jeskyněk, tentokrát zase trochu jinak a určitě opět skvěle. Rozdáme si to o víkendu 3. - 5. prosince, takže opravdu za chvíli. Sledujte konferenci, web a mějte se skvěle!

Podzim jede

Po novoškolním plnění VFT jsme završili zahájení podzimní sezony hned 4denní akcí - Podzimním Podyjím. Ta už ale patří kronice a na místě je otázka, co bude dál? Nemusí toho být málo:

Tak určitě se za měsíc, tj. od 28.10. do 31.10. koná další megaakce - Pohádkové Pošumaví. Detaily viz konference a rubrika Co se chystá ... (jen soukromá verze webu) - prozradím jen, že půjde o toulání až pochod podzimním Pošumavím plus jeden dost hutný zážitek navíc. Zasvěcení vědí své :-)

Ale to je pořád málo - ještě budou další akce. Momentálně jsou v jednání už třetí jeskyně, tentokrát možná s Kučou, asi tak na konec listopadu až začátek prosince. V mezičasech bychom ale mohli přidat další, spíš kratší akce třeba sportovního charakteru? Posílejte návrhy, plánujte, připravujte ... a pravidelně sledujte SDAweb a konferenci!

Akce Podyjí za námi

Akce v dalekém Znojmě na Moravě se povedla na MAX. Viděli jsme přírodní a historické krásy vzácného koutku naší země kolem řeky Dyje, poznali Markýziny "tetu" a "strejdu" a tak dále. Rozhodně, kdo nebyl s námi, o leccos přišel. Částečnou náplastí mu může být zápis v naší internetové kronice, na kterém pilně pracuje Markýza. Fotek nebude málo, zejména Houbák a trochu i já jsme propadli doslova fotografovací mánii :-) Tak čtěte, nezlobte a ... počítejte s dalšími SDA akcemi na tenhle podzim!

Plnění VFT

Na počátku pracovně-školního roku jsme se sešli k plnění hned 2 disciplín VFT. Tedy k cyklozkoušce a ultramaratonu. Na cyklozkoušce jela elita a povětrnostní podmínky byly ideální - máme proto nový rekord a další skvělé časy. Navíc, Tom doplnil svůj VFT a stal se novým členem SDA! Za zmínku také stojí, že poprvé tuto zkoušku podstoupila žena :-) Jen tak dál ... O den později startoval již 7. ultramaraton, trasa se za ta léta nezlehčila, je to pořád stejná drsňárna. No, určitě si přečtěte zápisy z obou akcí v internetové kronice! A protože je pořád hezky, mohli bychom uspořádat ještě něco, ne?

Blanský les

Tradiční prvomájový pochod, tentokrát v Blanském lese. Přečtěte si zápis do kroniky od Marťana!

Výprava do Francie

SDA se vypravila do Nancy (Francie), kde studuje King. V kronice si přečtěte zážitky z této (zatím) nejvzdálenější akce.

2. narozeniny SDA

Ve čtvrtek se v klubovně na Homolce uskutečnila oslava druhých narozenin SDA! Opět nechyběl dort, který všem náramně chutnal (některým až moc:). Také jsme si prohlíželi fotky z uplynuvších akcí a domlouvali jsme budoucí akce.

Vše nejlepší dalším povedeným akcím i ve třetím roce života SDA!

Zpátky ze zasněžených Hřebenů: co bude dál?

O víkendu se uskutečnila plánovaná zimní výprava směr Brdy, část Hřebeny - pro většinu z nás krajina dosud neznámá. Dojmy vysoce předčily naše očekávání - setkání s pozoruhodnými lidmi, dobrodružné hledání noclehu, ale především překrásná krajina zimního rázu (nahoře bylo 10 - 20 cm prašanu). K tomu přidejme po celou dobu výpravy panující skvělou atmosféru, dobrou náladu a navrch menší absťáček z toho, že dosud poslední akce SDA byla kdesi v listopadu. Dostáváme vynikající koktejl typické SDA akce, na kterou budeme ještě dlouho rádi vzpomínat. A to nejprve v internetové kronice - zápis si rozhodně nenechte ujít!

Na příliš mnoho vzpomínání teď ovšem není zrovna vhodná chvíle: je jasné, že Hřebeny odstartovala další jarní sezona SDA. Jste zvědaví, co za akce letos přinese? Že ano? Pak ještě chvíli vydržte, protože zanedlouho - a tím myslím opravdu brzy - se vše dozvíte. Prozradím jenom, že to bude zase síla a už už se toho nemůžu dočkat. Takže - ať žije letošní jarní sezona SDA!!!

Konec "zimního spánku"

Podívá-li se náhodný návštěvník našeho webu do internetové kroniky, může se podivit, že poslední zápis je z konce listopadu. Je to tak - vypadá to, jakoby se v SDA konal každou zimu menší "zimní spánek". Skutečnost je však trošku jiná: to jenom v prosinci a lednu je méně volného času na naše aktivity (prosinec - dárky na vánoce a první zkoušky; leden - zbytek zkoušek a dárky na velikonoce :-)). Naše mysl ovšem nikdy nelení a právě v tomto období přicházejí na svět plány, co podnikneme na jaře, v létě, na podzim ... Letos toho určitě bude zase dost. Zimnímu snění je už ale potřeba (alespoň pro letošek) učinit přítrž a konečně vyrazit do akce. To je právě na obzoru - Houbák s Marťanem chystají na první březnový víkend výpravu na Hřebeny. Více v rubrice Co se chystá ...

Z jeskyní doma a vcelku!

Popravdě je už tomu nějaký týden, co jsme se vrátili - všichni v plném zdraví - domů z Moravského krasu. Akce se povedla skvěle, Beny je holt záruka kupy zážitků a fůry legrace. Tentokrát jsme viděli slavnou Amatérskou jeskyni, znovu si zalozili po Spirálce a na závěr vypomohli Plánivákům v průzkumu na nové nadějné lokalitě - závrtu Zelená tma. Prostě super. Za zmínku stojí také to, že s námi byl externista - tedy vlastně externistka Markýza - s rekordní vzdáleností bydliště od Plzně. Markýza je až z Kroměříže! Rozhodně se ovšem mezi námi neztratila :-). Jak to všechno bylo, fotky a tak dále najdete samozřejmě v internetové kronice v Marťanově zápisu Jeskyňky 2. A kam půjdeme příště (myšleno v krasu?). Ve hře je vodní jeskyně 13C či prolézání v Pikovce. Už aby to tady zase bylo!

Ko(u)lovačka bez sněhu

V sobotu jsme podle plánu vyjeli na cyklistický výšlap Šumavou a Pošumavím. Ptáte se, jestli jsme se koulovali? To zrovna ne, sněhu sice bylo - zvláště ze začátku - docela dost, ale spíš jsme se soustředili na udržení rovnováhy ... Jinak počasí dobré, ráno super, odpoledne a kvečeru trochu míň. Prostě akce na jedničku. Chcete-li se dozvědět víc, tak si přečtěte Pavlův zápis z akce v kapitole Ko(u)lovačka.

Putování s Houbákem se vydařilo

Necelý týden po návratu z Kokořínska se konala další akce, Putování s Houbákem. Účast byla - oproti předchozí akci - poněkud menší, ale zato počasí se vydařilo skutečně na maximum. Zážitky byly a to velmi zajímavé, kromě toho spousta pohody a dalších nezbytných atributů každé pěkné akcičky. Mnohem více najdete v rubrice Putování s Houbákem internetové kroniky ...

Akce Kokořínsko minulostí

O víkendu jsme podnikli plánovanou akci na Kokořínsku. Počasí nám pranic nepřálo, ale přesto jsme splnili hlavní cíle: prohlédnout si (pro někoho) dosud neznámou oblast a zkusit lezení na pískovci. Dokonce jsme si zkusili lezení na pískovci za ztížených podmínek - více či méně silného deště. Není to ono, ale zdolali jsme 2 celkem slušné cesty :-). Už se těšíme na příště!

I přes ne zrovna ideální podmínky se ale akcička určitě podařila: užili jsme si spoustu legrace, Houbák s Tomem dokonce splnili královskou disciplínu VFT (!) a konečně občas i to slunko vysvitlo, takže budou nějaké pěkné fotky. Všechny podrobnosti se dočtete v internetové kronice, tentokrát Tomovýma očima ...

SDA stránky v novém: SDAweb

Po téměř několikaletém rozhoupávání se Kvítko dostal k předělání SDA stránek na pořádný web. Nový SDAweb "běží" na PHP a tím skýtá téměř neomezené možnosti: kromě přihlašování (soukromá a veřejná verze stránek) to bude v nejbližší době i možnost aktivní interakce s SDA-pozitivcem: přihlašování na akce, vkládání komentářů apod. Těšme se!

V SDA již 2 měsíce o člena víc!

Jak se to mohlo stát? Totiž ne to, že dne 8.7. splnil Burizon spaní pod širákem jako poslední disciplínu svého VFT a stal se tak v pořadí již 6. členem SDA, ale to, že to nebylo s náležitou pompou zveřejněno a oslaveno? Inu, chyba je to moje (Kvítkova). Ale co. Hlavní je, že to Burizon dokázal a je mezi námi! Členstvo SDA se po více než roce opět rozrostlo ... Jaké měl asi Burizon při plnění poslední zkoušky zážitky? A kde vlastně? Zeptejte se ho, ať vypráví ...

Prázdniny končí, podzimní akce volají ...

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, rána jsou chladnější, škola volá ... a s tím vším se blíží podzimní akce SDA. Však už jistě všichni SDA-pozitivci mají absťák! Takže k věci - něco jako jarní katalog nebude, není to už třeba. Na akcích se bude nutné teprve domluvit - proto spřádejte své plány, navrhujte termíny a vše zasílejte do SDA konference ... Také by bylo bezva obhlédnout osobní kalendář a zaslat rovnou data víkendů, ve kterých jste zaneprázdněni. To vše usnadní domluvu na super akcích, které určitě na podzim 2003 přijdou. A že se zde nemluví naplano - Petra již navrhuje lezecko-turistické Kokořínsko, ve hře jsou Beny a jeho jeskyně, Franta a jeho doly, Kvítko a jeho další nápady a samozřejmě vy a vaše super akce!

Ostrý dobyt, hurá na prázdniny

Tak je to tady: poslední akce před prázdninami, dlouho očekávané vyvrcholení jarní sezóny - Ostrý maraton - je za námi. No a jak? Super - jak jinak. Zážitky z této šílenosti se ovšem nedají shrnout na jednu řádku: přečtěte si mimořádný zápis v internetové kronice! Mělo by to stát za to. Tak a teď si konečně odpočineme - prázdniny jsou tu ...

Na dohled cíle: Ostrý maraton za dveřmi!

Všichni cítíme, že se dostáváme pro toto jaro do cílové rovinky naší hektické tratě napříč úžasnými, dobrodružnými a (zatím) vždy podařenými akcemi SDA. V hlavách máme ještě vzpomínky na nedávné Orty, ale doslova za dveřmi je vyvrcholení této sezóny: již tolikrát probíraný a propíraný Ostrý maraton. Po hlasování se konečně stanovil termín jeho konání - a bude to sobota 28.6.2003. Více viz rubrika Co se chystá ... Přejme si všichni, ať to všechno klapne jako doposud a tudíž bude vše "bez ztráty kytičky"!

Orty prozkoumány

Jen stručně - akce Orty proběhla, jako vždy bezvadně. Prozkoumali jsme celý Hosín I a II, nahlédli i do Hosína III. Ale ten jsme si nechali napříště :-). Užili jsme si podzemí, zahráli bojovky, i nějaké nečekané dobrodružství zažili ... více čtěte v Michalově zápisu akce Orty v kronice.

Pavla adeptkou SDA

Po dlouhé době a účasti na několika (!) akcích se konečně Pavla odhodlala splnit si nějakou zkoušku VFT. Nejdřív to vypadalo na kola ... ale nakonec se plnilo plavání 1 km volným způsobem. Co dodat? Je splněno, Pavla je adeptkou SDA a tak jí patří místo na stránce Členové a adepti SDA. Jen tak dál!

Burizon trhá rekordy ...

Ačkoliv se původně na 3. cyklozkoušce předpokládala vysoká účast, nakonec se na trať vydal jediný závodník: Burizon. Osamělá jízda mu ovšem nezabránila, aby vytvořil nový traťový rekord! Čas 45:04 - chybí už jen opravdu málo a bude překonána magická hranice tří čtvrtin hodiny. Však se také Burizon nechal slyšet, že až se tato disciplína pojede příště, "napraví" to. Ale pozor. Burizon atakuje také další magickou hranici. Chybí mu totiž už jen jediná zkouška VFT - jak jinak, spaní pod širákem bez spacáku - a stane se po dlouhé době dalším právoplatným členem SDA. Do toho!

Seveřané dorazili

Jak již z nadpisu tušíte, jedná se o akci Od severu k jihu. Zas a zas všechno vyšlo do puntíku přesně tak, jak jsme si přáli (není tohle už rouhání?!): počasí super, ani jednou jsme pořádně nezmokli, neboť pršelo hlavně v noci a když náhodou pršelo přes den, byla po ruce vhodná stodola na ukrytí ... Po čtyřech dnech a kousku navíc jsme slavnostně objeli ceduli "Plzeň". No jó, všude je krásně (jak jsme si cestou všimli), ale tady je to nejlepší. Snad se mnou budou externisté v SDA souhlasit :-). Cestou jsme zažili spoustu dobrodružství: snad ten nejmocnější zážitek jsme měli na pohádkovém hradě Házmburk - ale už ani slovo navíc. Mrkněte do internetové kroniky! A co ještě dodat? Poznámka pro cyklisty - kilometrožrouty. Objektivně vzato, natočil jsem na svém tachometříku 13,09 + 43,43 + 51,12 + 81,07 + 52,14 = 240,85 kkm (rozuměj Kvítkových kilometrů). Takže tak nějak. Dalším akcím zdar!

První letošní prusíkování

Ano, tak se už letos zase prusíkovalo. Tentokrát si tuto techniku vyzkoušeli Burizon a Danča - více viz 4. prusíkování. Chystáme kola a spaní pod širákem!

Novinka v SDA

A máme zase rekord! Tentokrát ovšem nikoli časový, ale poněkud jiného rázu - inu, posuďte sami. Všechny mýty byly totiž zbořeny osobou jménem ... Petra, která jako první zástupkyně něžnějšího pohlaví pokořila slavnou disciplínu vstupního fyzického testu - ultramaraton. A s velmi dobrým časem. Pak že to nejde! Téměř vše o této události (mimo jiné i pocity závodnice) najdete v kronice v sekci 6. ultramaraton.

"Testujeme" o sto šest

Jaro už je dávno tady a pro plnění vstupního fyzického testu jsou právě teď ideální podmínky. Nu a tak se zrovna dnes běžel 5. ultramaraton (víte, že byl zase překonán rekord?), příští týden plánujeme šestý a taky jízdu na kolech. A bude toho víc. Vždyť je tak hezky, ne?

Lezení na Kozelce: dobré nebo špatné?

Tak jsme si byli zalézt na Kozelce. Jestli se nám dařilo ... na jednu stranu polovina výpravy pro Marťanovu nemoc nedorazila, při lezení byla ukrutná zima a po pár hodinách nás definitivně vyhnala vánice a měli jsme i jiné nepublikovatelné smůly; na druhou stranu to byla akce ve stylu SDA: prostě drsná. A co víc, něco jsme přece vylezli a taky jsme se alespoň trochu venku protáhli. Jinak bychom totiž asi seděli doma. Více viz Lezení na Kozelce.

Začínáme "testovat" - po roce 2 noví adepti do SDA!

Ano, přátelé, konečně jsme se zase - byť zatím ne v tak velkém stylu jako loni - pustili do plnění vstupního fyzického testu. Však bylo taky načase, nováčků máme v SDA dost a dost. Takže asi po více než roce se uskutečnilo další konání zkoušky - plavání 1 km volným stylem - a v SDA máme 2 další adepty (pro neznalé: adept je ten, který začal plnit vstupní test; po jeho doplnění se stane členem. Kdo s námi jede na akci a test plnit ještě nezačal, není nic), a to Hopa a Burizona. Samozřejmě tímto byli slavnostně zařazeni do příslušných tabulek na stránku Členové a adepti SDA. Doufáme, že se tato stránka brzy rozroste o další jména. A bude k tomu příležitost? Určitě, od příštího týdne připravíme ultramaraton a jízdu na kole. Začíná na to být vhodné počasí ... A zaplavat si můžete každé pondělí od 21:00 v bazénu na Chodském. Chodíme tam pravidelně!

Přechod Brd neměl chybu

Jako (zatím) poslední akce SDA byl úspěšně proveden Přechod Brd. Účast byla veliká, zážitky ovšem také: páteční nocleh na skalních plošinách Plešivce, jinecké Hřebeny, dopadová plocha Jordán, nejvyšší brdské vrcholy Tok a Praha, Padrťské rybníky a konečně nenalezený benediktinský klášter uprostřed lesů nedaleko Teslín a Míšova. Hlavně byla ovšem bezva nálada a nikomu se nechtělo akci končit. Však možná právě proto jsme jeli autobusem až v půl osmé ... Víte ale co? Mnohem více se dočtete v internetové kronice!

SDA jede!

Krátce po sobě proběhly další dvě akce: 1. narozeniny SDA a Jarní voda. Obě byly na jedničku s hvězdičkou, alespoň podle všeobecného veřejného mínění ... Více se dočtete v internetové kronice. Co to znamená? Že to funguje. Že další akce nejenže budou, ale taky se takhle dobře povedou. Prostě bezva. Přidejte se i vy - v nejbližší době je tu akce Brdy ...

Jarní voda je za dveřmi ...

Ale nebojte se. Nejedná se tady o všemi předpovídané jarní povodně rozsahu loňské apokalypsy. Pod názvem "Jarní voda" se skrývá jen další, tentokrát poněkud extrémnější, SDA akce. Pojedeme Střelu, a abychom si ji pořádně užili, tak hned na dva dny. Chcete vědět víc? Jděte do rubriky Co se chystá ...

1. narozeniny SDA se blíží!

Vážení přátelé, v SDA se zase blíží něco přelomového. Co to je? Ano, tušíte správně. SDA již brzy oslaví svoje 1. narozeniny! Stane se tak ve čtvrtek 13.3.2003 (při této příležitosti se samozřejmě koná akce SDA, která rozhodně bude stát za to - viz stránka Co se chystá ...). Zavzpomínejme, jak to vlastně všechno před rokem začalo, mnozí z vás jste při tom osobně byli: sešli jsme se tehdy na 1. informační schůzce SDA. Shodli jsme se na dnešním názvu našeho sdružení, diskutovali jsme o disciplínách vstupního fyzického testu, domluvili jsme se na termínech, kdy je půjdeme plnit ... Pak se vše dalo do pohybu a na přelomu jara a léta se postupně stalo členy SDA 5 lidiček: Kvítko, King, Marťan, Skrblík a Malíček. O prázdninách sice nastala těžká okurková sezóna, ale na podzim se ukázalo, že byla pouze dočasná. Hned na začátku října se uskutečnila 2. informační schůzka SDA a ani ne dva týdny poté nadešel dlouho očekávaný okamžik: uskutečnění 1. opravdové akce SDA. Dopadla báječně, více viz Pohádková Šumava: obtížnost Gá. Tím ale podzimní aktivita zdaleka neskončila: v listopadu jsme se vydali pokořit Moravský kras: byla z toho akce s romantickým názvem Návštěva Dámské jeskyně. Do třetice jsme si ještě chtěli na přelomu listopadu a prosince vyjet na jednodenní projížďku na kolech, ale počasí tentokrát už tolik nepřálo, a tak se nakonec akce po jednom odložení vzdala úplně. Snad někdy jindy, řekli jsme si. A byly tu Vánoce a po nich zkouškové období, "lednová kocovina". Leckdo se mohl domnívat, že činnost strnula v mrtvém bodě. Jenomže ve skutečnosti probíhala důsledná příprava na následující sezónu, jejímž výsledkem byla edice Katalogu akcí - jaro 2003. V tomto sešitku bylo na jaro 2003 navrženo celkem 12 akcí! A první z nich se už konala - jmenuje se Mariánská lyžovačka a povedla se - jak už je v SDA zvykem - opět na výtečnou. Ale! To už se dostáváme do současnosti. Ano, za necelý týden nastane ono kulaté jubileum, při němž SDA vstoupí do další etapy svého bytí. Přejme mu do časů příštích, ať se daří ne tak dobře jako doposud, ale ještě mnohem lépe!

Další akce SDA za námi - jarní sezóna zahájena

Po dlouhém období zdánlivého nicnedělání se konečně zase uskutečnila jedna super akce SDA. Pojmenovali jsme ji přiléhavě - Mariánská lyžovačka - asi proto, že se odehrála v Mariánských Lázních a na lyžích. Co víc dodat? Spoustu, ale o tom více v internetové kronice. Snad jenom ještě poznámku - počínaje touto akcí jsme začali naplňovat "plán" Katalogu akcí - jaro 2003. Jen tak dál!


Kvítko