6. ultramaraton

Čtvrtek 24.4.2003

Pátý ročník ultramaratonu, jak je známo, dopadl velmi slavně. Ani se mi tomu nechce věřit, já myslela že tahle zkouška je trochu nadsázka. Tak dobrá, jdu do toho tento týden. Doma pečlivě vybírám batoh i věci za 8 kg.

Na Košutce čeká Kvítko a Marťan, Burizon se ukazuje jako "zuřivý" fotograf. Foto před startem, upevnit batoh a jdem na to. Cestou útočí vzteklí ratlíci, čekám kdy se mi zahryznou někam. Z kopečka to ujde, ale nemůžu se zbavit pocitu, že každou chvíli vrhnu. Ten upnutý bederák tomu jen napovídá. Jsem rudá jak rak, funim a bágl mi táhne tričko nahoru.

ÁÁÁ, zrádný kopeček na Třemošnou. Marťan mě morálně podporuje a hlásí čas. Po 4tém km jsem již totálně tupá, nemyslím na nic. Co mě nebolí, o tom nevim. Kopec na Krkavec dle mé teorie v tempu vyjdu. (Lepší než běh na místě). A zase běžím dolů. Bágl mě řápe do hlavy a 9tý km nikde. Ten Kvítko to je ale vykuk, určitě je to překvápko a bude až 10tý km.

Ehmmm. Tos mě teda zklamal. Tady je ta devítka. Teprv. Teď ještě 10x 100m, jůůů, to bych mohla dát do 1:10 min., máknu a zuřivý fotograf zase cvaká a Kvítko mi ordinuje delší kroky, cílová páska (1:09:07:40) a ... je to. Usměv a pád.

Petra


Dokud neodběhne ten ratlík, tak neběžím!
Petra (uprostřed) na startu ultramaratonu. Vlevo Kvítko na kole a vpravo Marťan pěšky tvoří (spolu s fotografem Burizonem) servisní tým.
Je to za mnou!Půjdu zas.
Petra v cíli ultramaratonu rozdýchává kyslíkový deficit. V pozadí leží na zemi odhozený batoh. Kyslíku je už dost, teď Petra doplňuje tekutiny. V pozadí stále leží na zemi odhozený batoh.