6. cyklozkouška

Středa 8.9.2004

Tak zas po "menší" prázdninové pauze jsme se konečně sešli při další SDA příležitosti. Pro mě to bylo obzvlášť po dlouhé době, takže jsem na srazu (16:00) byl mezi prvními a zvědavě očekával další lidi. A za chvíli nás bylo docela dost. Tedy: Burizon, Pavel (na silničce), pochopitelně já, ale především tři borci, kteří dnes chtěli pokořit tuto disciplínu VFT - Martin, Péťa, Tom. Ani pro jednoho to nebylo jen tak, protože: Žádné dlouhé průtahy, letmé přivítání a šlo se na start. Provoz kolem Plzně a bohužel tedy i na trase naší zkoušky rok od roku roste; muselo se tedy chvíli čekat na mezeru ve štrůdlu aut šinoucích se z města a start! Pustil jsem stopky a blejsknul peloton. Honem zpátky, foťák do brašny a na kolo a dohnat závodníky. Měl jsem totiž v plánu peloton předjet a cvaknout ještě další fotky. Jenomže, haha, tato naivní představa neměla v nejmenším naději na úspěch. Ať jsem se snažil sebevíc, dařilo se mi jen po metrech ukrajovat náskok Petry a Toma, zatímco Martin s Pavlem zmizeli kdesi vpředu. Burizon se taky zdejchnul - neznámo kam.

Start!
Peloton se rozjíždí záhy po startu. Zprava Pavel, Burizon, Martin, Péťa a Tom.

Nakonec se mi přece jen na pokraji vysílení podařilo Péťu i Toma dohnat, k čemuž vydatně pomohla zácpa tvořící se okolo kruháče na křižovatce naší trasy s "vojenskou silnicí" před Štěnovicemi. Hergot - středa a takovej dopravní bordel! V pátek aby snad člověk raději letěl!!! No nic, teď se to hodilo, honem vpřed, ve Štěnovicích v kopci chci aspoň ňákej ten snímek! Skoro jsem vylétnul hnusnej krpál po kostkách, pohodil kolo, tasil foťák na supící Péťu. Fotka bude! Co?! Foťák odmítá naběhnout!!! To snad není možný, tohleto. Zase se všichni proti mně spikli. Ach jó, řekl by Krteček.

Na krtčí stesky ale není čas, protože Martin s doprovodem Pavlem jeli zřejmě pekelně rychle a tak mám co dělat, abych byl v cíli včas. Pro supervisory a jiné živly existuje zkratka, a sice v Čižicích doleva a nahoru přes Štěnovický a pak Nebílovský Borek přímo na křižovatku těsně před cílem. Jenže ... ona to taková zkratka není (asi o 4 - 5 km, nevím přesně). Krpál drsoň, špička pelotonu má obvykle velký náskok, prostě musí se docela makat. Tak jo. Supím nahoru, snad stíhám, raději ani moc nevnímám věci kolem. Dneska se mi fakt nejede dobře. Asi únava po minulém aktivním půlroce žití ... Ale stíhám, křižovatka už je na dohled, projet mi nemohli, to už by přiště jeli rovnou Tour de France. Známý kámen za křižovatkou prozrazuje, že jsem na místě.

Připravuju foťák, naštěstí je v pořádku, jenom byl nějakej přepínač v mezipoloze. A za chvíli už vidím první dva. Žádný překvapení - Pavel s Martinem. Je to jasný rekord, fotím, ale digitály jsou pomalý a já nešika, takže na jednom snímku není nikdo a na druhým šmouha, ve které Martina asi těžko kdo pozná. Takže pro dnešek už raději svoje focení nebudu dál rozebírat, unaveně klábosíme, čekáme na další šílence. Ne dlouho, za chvíli je tu Tom (a tím se stává dalším členem SDA, BLAHOPŘEJEME!) a pak i Péťa, řekl bych v dost dobrém čase. Nejenže dneska jela elita, ale byl i netradičně vítr v zádech a výsledky tomu odpovídají ... kam až to půjde? Pokoří konečně někdo těch 40 minut? Trénujte!

Dnešní výsledky
jménočaskomentář
Martin41:50rekord!!! Kolikrát ještě?
Tom48:22pekelně solidní jízda
Péťa51:55nezavedem dopingové kontroly?

Chvíli povídáme, já se snažím stručně zachytit dojmy závodníků z dnešní zkoušky na papír atd. Kupodivu si nikdo na místě nevšiml toho, že Tom doplnil VFT a stal se tudíž členem SDA, on sám se nechlubil. Gratulace tedy teprve přijdou ... Zde jsou ty komentáře závodníků:

Tvůj dojem z trasy - stručně?

Martin: Mám dojem, že mě sem Pavel dovez. Trať je zrádná, na začátku se zdá, že je to v pohodě, ale pak přijdou hnusný kopce.
Tom: V první půli jsem čekal, že to bude horší, v druhé doufal, že to bude lepší ...
Péťa: Béčkárna.

Na začátku pracovně-školního roku má však každý spoustu lítání a málo času, takže se tentokrát nejede na oslavu k Radoušovi ani nikam jinam. Postupně se loučíme a každý míří svou cestou. Co dodat - bylo to dneska pro mě hektický, ale fajn. SDA jede, a to nejenom na kole ...

KvítkoMartin s Pavlem sviští do cíle
Pavel (blíže) a Martin dojíždí poslední metry cyklozkoušky.
Tom: taky už to má za sebou ...
Zleva Martin, Pavel a právě dorazivší Tom si vyměňují dojmy z náročné trasy.
Béčkárna, ne?
Péťa projíždí cílem. S úsměvem na rtech, že by v pohodě?