5. prusíkování

Neděle 21.9.2003

Pokud se nepletu, tento den si šli kluci zalézt a bůhvíco ještě dělat (Radouš?) na Radyni. Cíl byl prý původně docela jiný, ale nakonec skončili právě tady (Radouš?). Konečně bych měl upřesnit, kdo všechno byli ti "kluci" - ale bohužel to nevím. Jisté je, že tam byli minimálně Tom a Marťan.

Zda si zalezli, jak si zalezli a co přitom vylezli, mi známo není, ale není to taky podstatné. Z hlediska SDAwebu je důležité, že se Tom rozhodl splnit další zkoušku VFT - "šplhání nebo prusíkování". Nebudu vás napínat - taky se mu to podařilo.

A jak to probíhalo? O tom se můžeme jen dohadovat. Když jsem se kluků jemně ptal, jak to bude se zápisem do kroniky, znuděně se vykrucovali, co by tam prý psali - cituji Marťana: "Zase jsme hodili lano na tom samym místě, co vo tom psát ...". "A co Tom? Žádné zážitky, něco zajímavého?" nedám se. "Udělal pár kroků, natáh se přes převis a bylo to, co vo tom psát?" pohotově reagoval Marťan a mně začalo být jasné, že to na zápis od nich nevypadá.

Já si ale myslím, že - byť údajně nebylo o čem psát - být něco napsáno musí. Aspoň zmínka. Co když třeba bude chtít Tom po létech zavzpomínat, jak a kde tenkrát to svoje prusíkování plnil? Tabulka Členové a adepti SDA mu napoví leda kdy. To ostatní bude hledat v kronice a - najde to tu. Díky tomu si například vybaví, že to tenkrát zlehka vyběhl a tak nebylo o čem psát - a tudíž vlastně není ani na co vzpomínat. S klidem proto bude moci na všechno zase zapomenout :-) A od toho tu naše kronika je!

Radouš?

Kvítko