1. narozeniny SDA

Čtvrtek 13.3.2003

Jednoho bezvýznamného večera, myslím, že to byl zrovna čtvrtek, se na celkem bezvýznamném místě konalo jedno významné setkání. Sešlo se kolem desítky lidí. A o co se jednalo?

Právě ten den o rok dříve skupina nadšenců založila SDA, odhlasovali pravidla a zkoušky a domluvili se na jejich plnění.

O rok později jsme se sešli k oslavě prvních narozenin. Nechyběly svíčky, narozeninový dort, narozeninový projev, četba z kroniky a nechyběl ani zlatý hřeb večera. Jestli si myslíte že je to ..., tak vás musím ubezpečit, že ne a že to určitě neuhádnete. Byla to vskutku akce hodná SDA. Ale víc neprozradím, jako že se Malíček jmenuju.

Dort byl výborný, atmosféra se svíčkami také, v klubovně příjemně. Ještě jsme do-naplánovali další akce a pak už vyrazili do chladné březnové noci ...

Malíček


K významnému jubileu patří nejprve projev ...
(Zleva) Pavla, Michal a Tom poslouchají při svíčkách narozeninový projev ...
... který z náhodně nalezeného pergamenu předčítají Kvítko s Marťanem.
... a potom to, co je zatím zahaleno tajemstvím:
Pohled shora na narozeninovou tabuli: mezi dvěma ze svíček vyskládanými jedničkami jí dominuje zatím neznámý objekt zahalený rouškou (špinavým ručníkem). Po konci projevu se právě sem poutá pozornost všech gratulantů ...
pořádný dort!
Poslední tajemství odhaleno: detail na narozeninový dort. Piškotový základ (několikanásobně prořezaný s krémovou výplní) je ozdoben bílým krémem a vydatně posypán kokosem. Uprostřed dortu je čokoládový nápis "SDA".